Voorst- De storm van vrijdag heeft aardig huisgehouden op Beekzicht, sinds die avond is men samen met de aannemers aan de slag geweest om de schade te beperken en een veilige situatie te creëren. Onderstaand een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen.
Klein Beekzicht
De schoorsteen is op het platte dak gevallen. Het dakmastiek is gescheurd en waarschijnlijk zijn één of meer balken doorgebroken. Forse lekkage in de woning. Pas zaterdagmorgen nadat de wind was gaan liggen is het gelukt het lek te dichten en de schoorsteen in delen te verwijderen. De schoorsteen ligt in delen in de tuin. Het plafond en het platte dak zijn onherstelbaar vernield en moeten vervangen worden. Maandag wordt
het plafond verwijderd en zal de schade pas echt duidelijk worden.
Verder zijn er een aantal dakpannen afgewaaid, deze zijn inmiddels vervangen of teruggeplaatst
Java
Van de grote schuur Java zijn meerdere dakpannen afgewaaid en kapot gevallen. Gelukkig lag er nog een voorraadje in de schuur.
Veldschuur
Ook van de houten veldschuur in het park zijn zeer veel pannen weggewaaid en kapot. Ook hiervan was nog een extra voorraad na de vorige storm.
Op Camping de Adelaar zijn zware eiken geveld door de wind. Geen gevaar.
Park Beekzicht
Drama, 5-7 majestueuze eiken geveld door de storm en een stuk of 4 zeer zware beuken. De bomen zijn als het ware als dominostenen gevallen. Later in de middag bleek dat de wortels van twee gigantisch zware beuken bij de houten schuur losgeraakt waren en dat de beide beuken op de houten schuur dreigden te vallen. Met behulp van de aannemer, velspecialist en een kraan zijn de bomen net op tijd geveld. De scheuren in de grond werden met het uur groter. De bomen zouden zeker over de schuur gevallen zijn doordat de bomen langzaam verder gingen overhangen. Om nog maar te zwijgen van de op komst zijnde wind van zondag.
Ravage
Al met al is de aanblik van het park een ravage, een gat in het kronendak ter grootte van een paar voetbalvelden. Na het ruimen hopen ze op Beekzicht nog dit voorjaar een begin te kunnen maken met inplanten van nieuwe bomen. Er zal nu zeker ruimte zijn voor 20 parkbomen.
Bossen Beekzicht
Incidenteel door de wind gestreken en afgebroken bomen langs wegen, deels door de Brandweer geruimd en deels door Beekzicht en de aannemers. Niet echt forse schade.
Grote dank aan Freddy Bruntink van Beekzicht, timmerman/klusbedrijf Hein van Zeijtveld en Wim Smies en zijn mannen van de firma Ebola voor hun directe acties en betrokken inzet.
woensdag 23 februari 2022