Teuge- Haar geboortegrond ligt in Teuge, waar vader en moeder ook heden ten dage nog een klein melkveebedrijf runnen. Ze studeerde aan de Hogere Landbouwschool met specialisatie landelijk & agrarisch vastgoed, maakte tijdens een stage kennis met VSO makelaars en taxateurs en was er niet meer weg te slaan. Nienke Hemeltjen, enthousiast, spontaan, hartelijk, ambitieus en op weg richting de agrarische makelaardij.
We spreken Nienke in het nog kersverse onderkomen van VSO makelaars aan de Laan van het Omniversum 16 in Apeldoorn. Ze groeide op in de directe omgeving, maar daar zit een snelweg tussen. “Mijn werkgebied zal straks vooral aan de andere kant van de A50 liggen” waarbij ze doelt op onder meer de gemeente Voorst. Bekende grond uiteraard en ze is er trots op! De ouders van Nienke houden een melkveebedrijf “met 21 melkkoeien op de grup. Mijn vader heeft naast zijn reguliere baan een passie voor het melkveebedrijf. Het boeren zit er dus met hart en nieren in!”
Nienke heeft nog een lijstje af te werken betreffende haar doelen. Woningmakelaar, woningtaxateur maar ook agrarisch makelaar en taxateur. Ambitieus genoeg dus! Daarbij krijgt ze alle mogelijke ondersteuning vanuit VSO makelaars, het bedrijf dat van origine ook agrarisch makelaar is en dertig jaren geleden is gestart vanuit de polder. Van daaruit groeide het verder en thans zijn er vestigingen in Almere, Apeldoorn, Barnveld, Dronten, Emmeloord en Kampen.
VSO is een specialist en onderscheidt zich van andere makelaarskantoren. Naast de kennis op agrarisch gebied, is het bedrijf voornamelijk actief in het hogere segment (vrijstaande) woningen en bedrijfsvastgoed. Gezien de uitbreidingen rondom Apeldoorn ligt ook daar voor Nienke een enorm groot werkterrein. Er vindt veel nieuwbouw plaats, er is sprake van aan- en verkoop en doorstroming qua woningen. “Verder is er de verwachting, dat in deze regio de komende jaren boeren hun bedrijf gaan stoppen. Erven komen vrij omdat er geen opvolgers zijn.”
De makelaar en taxateur in spé woont sinds kort in de achterhoek, Harreveld om precies te zijn. Haar vriend leerde ze kennen tijdens de opleiding aan de HAS in Dronten. “Zijn ouders hebben een melkveehouderij en mijn vriend hoopt het bedrijf t.z.t. over te kunnen nemen. Het bedrijf is toekomstbestendig en dat heeft alles te maken met onder andere de omvang van het geheel, de stal en de grond. De regels worden continu aangescherpt en daarmee moet je uit de voeten kunnen” aldus Nienke.
Geheel anders is het voor de trots van de familie in Teuge. Haar zus en broers werken elders en hebben geen ambities om het bedrijf over te nemen en te laten groeien. De familie kan straks dus rekenen op de expertise van dochter en zus. “Op je vijftigste weet je al wel of je een opvolger hebt of niet. De boeren lopen wel wat langer door, die gaan niet zo snel met pensioen!” Maar er is veel voor nodig om tot de uiteindelijke beslissing van verkoop te komen, zo weet Nienke. Daarom wil ze ook graag de totaalbegeleiding doen. “Ik vind het zo mooi om aan het proces van een boer mee te werken die de stap maakt om het bedrijf te beëindigen. Laat mij maar aan de keukentafel zitten en dat wil ik heel graag in deze regio gaan doen!”
woensdag 4 november 2020