Proeverij van Beekzicht bieren op Gagelven groot succes

KLARENBEEK- Op zaterdag 16 juli deden meer dan 50 fietsers mee aan de 20 kilometer lange tocht door het unieke landschap op en rond landgoed Beekzicht. Onderweg kwamen zij meer te weten over de bereidingswijze en ingrediënten van de drie lokale Beekzichter landgoedbieren. En natuurlijk lekker bier proeven op 1 van de mooiste plekjes van het landgoed, het Gagelven.

De groep startte bij de Hopkwekerij “Hop voor Bier” in Empe voor een rondleiding langs de typische ranken waaraan de hop groeit. Door kwekers Jeanine en Pieter werd enthousiast uitgelegd hoe het nu eigenlijk zit met hop. Voor de meeste mensen een grote verrassing dat er zoveel soorten hop bestaan welke in september wordt geoogst. Daarna op de fiets richting boerderij De Kolke om een kijkje te nemen in de boerderijwinkel. Naast het graanveld was ook een stop ingelast met uitleg over het bierbrouwproces door brouwerij Chamaven uit Zutphen. De fietstocht eindigde richting de landweg om daar het bos in te gaan op zoek naar een bijzondere open plek, het Gagelven. Daar kon de Bierproeverij met lekkere streekhapjes beginnen. Door de deelnemers werd uitgebreid geproefd en met elkaar gesproken en gediscussieerd over de smaak van de 3 bieren. Over de Koyt deelden velen de mening, een fris biertje ook lekker als je niet zo van bieren houdt. Het Juffersgat viel bij de fijnproevers het meest in de smaak. Een Quadrupel, donker van kleur met tonen van chocolade, rood fruit en ... natuurlijk een zweempje gagel. Met 9,6% alcohol is dit echt een zware jongen. De Jonker Bosch is een echte allemansvriend, een American Amber Ale met, jazeker, ook een zweem van gagel.

Het bier van Landgoed Beekzicht mag sinds kort het keurmerk Erkend Veluws Streekproduct dragen, omdat de ingrediënten voor meer dan 98 % van de Veluwe komen. Zo komt het graan voor het bier van eigen landgoed. De recepten zijn ontwikkeld door beheerder Gerard Koopmans. Het brouwen bij Chamaven wordt, onder het toeziend oog van de brouwers van Chamaven, door Gerard zelf gedaan.

Ook ons bier proeven? Bezoek dan het Beekzicht Bierfestival op 20 augustus, tickets via www.landgoedbeekzicht.nl. De bieren en andere producten van het landgoed zijn onder andere te koop bij De Kolke in Voorst, Bakkerij Bril, de campings De Adelaar en de Haverkamp. Ook bij verschillende restaurants vind je het bier op de kaart, bijvoorbeeld bij De Kribbe in Wilp.

woensdag 20 juli 2022

Deel dit bericht