Taco van Dijk brengt Latinmuziek naar het podium

Wilp- Muzikant Taco van Dijk, met roots in de gemeente Voorst en in het bijzonder het dorp Wilp, staat binnenkort met zijn nieuwe Latinband Viva Gloria! voor het eerst op het podium. Het dertienkoppige ensemble maakt op zaterdag 15 maart zijn debuut in De Zwarte Silo in Deventer met een show vol Latin-pop en Caribische ritmes.

Muzikale roots in Wilp
Gitarist en bandleider Taco van Dijk groeide op met muziek. In zijn jonge jaren speelde hij bijvoorbeeld al bij de slagwerkgroep van de huidige Brassband Crescendo. Toen ontstond ook de basis voor zijn blijvende liefde voor muziek.

Hoewel hij tegenwoordig buiten de gemeente woont, liggen zijn muzikale wortels nog altijd in Wilp. “Muziek heeft me altijd gegrepen,” vertelt Van Dijk. “Die energie en de vibes die muziek kan brengen, daar kan ik helemaal in opgaan.”

Met Viva Gloria! krijgt die passie nu een nieuwe vorm.

Eerbetoon aan Gloria Estefan
De band brengt een eerbetoon aan de muziek van Gloria Estefan en de Miami Sound Machine. In de jaren tachtig en negentig scoorde deze Latin-popformatie wereldwijd hits met nummers als Conga en Rhythm Is Gonna Get You.

Viva Gloria! bestaat uit een uitgebreide bezetting met vier zangeressen, een vierkoppige blazerssectie, percussie en een ritmesectie met gitaar, toetsen, bas en drums. Samen zorgen zij voor een show vol herkenbare Latin-pop, swingende grooves en dansbare ritmes. De band repeteert momenteel in Wilp.

Debuut in De Zwarte Silo
Het eerste optreden van de band vindt plaats op zaterdag 15 maart in De Zwarte Silo in Deventer. Het optreden begint om 15.00 uur.

Tijdens de middag wordt ook een gratis salsa-workshop gegeven voor bezoekers die kennis willen maken met Latin-dans. Na het optreden zorgt een DJ voor een feestelijke afsluiting.

Ambitie om veel te spelen
Met het debuutoptreden zet Viva Gloria! de eerste stap richting meer podia. Zoals bij veel muzikanten ligt de ambitie vooral bij wat er daarna komt: spelen en optreden.

Van Dijk hoopt dat de band de komende tijd op verschillende podia in Nederland te zien zal zijn.

Maar er is ook een wens dichter bij huis.

“Het zou natuurlijk geweldig zijn om ooit op het Klompenfeest te spelen,” zegt hij. Dat grote evenement in Twello trekt jaarlijks meer dan 100.000 bezoekers en staat bol van de activiteiten, waaronder ook veel aandacht voor muziek.

Voor de oud-Wilpenaar zou het een optreden zijn op vertrouwde grond — en een mooi muzikaal rondje terug naar waar het ooit begon.

woensdag 11 maart 2026

Deel dit bericht
Advertentie
Meer Algemeen nieuws