Turnster Angela Albers de beste van Nederland

Twello- Een druk weekend voor alle sv Twello turnsters! Het NK groepsspringen voor de jeugd, het NK individueel, de 2e regiowedstrijd 3e divisie en de 2e regiowedstrijd N3 waren allemaal tegelijkertijd op zaterdag 14 december j.l. 

Tijdens het Nederlands Kampioenschap tumbling, minitrampoline en minitrampoline springtoestel heeft de in Voorst wonende Angela Albers goud gewonnen voor sv Twello op het onderdeel tumbling. Op het hoogste niveau van Nederland in de junioren categorie maakte Angela het nog spannend door in de eerste serie te vallen met haar landing. Gelukkig maakte ze in de tweede serie zoveel goed op haar concurrentie dat ze volledig verrast was toen bleek dat ze goud gewonnen had! Angela nam het stokje over van Nine Pletting die vorig jaar voor sv Twello het goud won op tumbling in de junioren categorie, toen werd Angela al 2e. Nine sprong dit jaar voor het eerst in de senioren categorie en haar doel op tumbling was het springen van een dubbele salto. Na een goede 1e serie was het zover en ging Nine er vol voor. Een dubbele salto is een enorme mentale stap voor een turnster maar Nine volbracht dat met verve. Helaas viel ze dit keer nog door naar achteren wat haar helaas van het podium afhield maar met een 5e plek tijdens het NK tumbling springen op het hoogste niveau van Nederland in je debuut als senior is een geweldige prestatie. Ook Lieke Hondelink had er veel vertrouwen in. Ze begon wat voorzichtig op tumbling maar op minitrampoline springtoestel was ze volledig in haar element en haar doel was het springen van een tsukahara in een wedstrijd. Uiteindelijk bleek het 0,05 (!) punt te weinig te zijn om met een medaille beloond te worden maar een 4e plek is een fantastische prestatie.
Ook was er het NK groepsspringen voor de jeugd categorie. Het mix team bestaande uit Emma de Vries, Fleur Smale, Rosa Brugman, Noor Nieuwenhuis, Syl Loman, Thomas Schurink en Foma Komarov had zich knap geplaatst voor deze finale maar bleken het enige team in Nederland te zijn die op dit niveau kan springen en na de sprongen keurig uitgevoerd te hebben werden zij met de prijsuitreiking met het goud en de titel bondskampioen 2013 op minitrampoline beloond.
Daarnaast had sv Twello tijdens de plaatsingswedstrijden nog een jeugd B dames team wat zich voor alle onderdelen voor het NK geplaatst hadden. Helaas viel deze springwedstrijd op dezelfde dag als de 2e regiowedstrijd N3 en was er door de trainers gekozen dat het voor een aantal meiden beter was op de regiowedstrijd te gaan turnen in plaats van te gaan springen. Anouk Assink had niet haar beste dag en daar maakt de concurrentie dan gretig gebruik van en door een paar kleine wankels te veel eindigde Anouk dit keer op de 10 plek. Andersom was het voor Maaike Nijland. De vorige wedstrijd was niet haar beste wedstrijd maar met dat gevoel maakte ze vandaag korte metten. Na een goede wedstrijd en een enorm verbeterde balkoefening werd ze totaal verrast toen haar naam werd opgeroepen om de bronzen medaille in ontvangst te nemen! Voor Anouk en Maaike is er eind januari weer een regiowedstrijd en na die wedstrijd horen zij of ze zich geplaatst hebben voor de regiofinale.
Ook in de derde divisie turnden de meiden van Twello een veel betere wedstrijd dan de vorige keer. Het nieuwe was er vanaf en de meiden hadden na de vorige wedstrijd een wijze les geleerd en zijn de afgelopen weken hard aan het trainen gegaan. Dat resultaat viel de concurrentie ook op en na een sterke wedstrijd mocht Juliëtte Hulshof de zilveren medaille in ontvangst nemen. Daarbij mocht Laura Neuteboom Spijker ook nog het podium opklimmen en de bronzen medaille in ontvangst nemen en ook Liset Hulsebos is op weg naar het podium maar kwam nog net iets te kort en eindigde op een keurige 5e plaats. Elke Zeisseink wordt de laatste weken weer erg geplaagd door een vervelende polsblessure wat haar trainingen erg beïnvloed. Een tekort aan trainingsuren en een zere pols zorgde ervoor dat Elke haar wedstrijd niet optimaal kon turnen maar wist uiteindelijk toch nog op de 9e plaats te eindigen.

woensdag 18 december 2013

Deel dit bericht
Advertentie