Doortrappen op de ‘gewone’ fiets

Twello- Al ruim een jaar komen fietsliefhebbers met een 'gewone fiets' (fietsen zonder elektrische ondersteuning) wekelijks bij elkaar om samen te gaan fietsen. Dit recreatieve fietsgroepje laat graag van zich horen, want ze zouden het leuk vinden als de groep wordt uitgebreid met nieuwe fietsers.

Iedere woensdagmiddag wordt er om 13.30 uur verzameld bij Mens en Welzijn Voorst, aan het Jachtlustplein in Twello. Door de aanwezigen wordt vervolgens besloten waar de tocht naartoe gaat. Meestal wordt er zo’n 20 tot 25 kilometer gefietst. Onderweg is er uiteraard tijd voor een stop en een drankje. Rond 16.00 uur is men weer terug in Twello.

Guus Kroes, sociaal werker bij Mens en Welzijn Voorst en een van de initiatiefnemers van deze groep, hoopt dat de groep nog jaren blijft bestaan. Hij ziet ook in dat nieuwe aanwas wenselijk is. “Ik vind het mooi om te zien dat mensen zich blijven uitdagen. De mensen met een gewone fiets die ik ontmoet, kiezen daar heel bewust voor. Ze nemen voor lief dat ze hierdoor minder snel fietsen en soms ook minder ver komen. Het is een soort principe waar ze aan vasthouden en dat schept overduidelijk een band. Het sociale aspect binnen zo’n fietsgroepje is natuurlijk ook heel belangrijk”, aldus Guus.

Fiets jij nog met plezier op een fiets zonder elektrische ondersteuning en zou je graag samen met anderen willen fietsen? Sluit dan eens aan op woensdagmiddag. Deelname is gratis en geheel vrijblijvend. Voor meer informatie kan er contact worden opgenomen met Guus Kroes via g.kroes@mensenwelzijn.nl of bel/app: 06-40103611.

woensdag 2 juli 2025

Deel dit bericht