‘Mijn ballon is op weg naar Afrika’ - Nieuw logo voor een frisse start

Terwolde- 'Drie, twee, een...jaaaah', onder luid gejuich laten leerlingen van openbare basisschool De Bongerd ballonnen op en komt achter een laken het nieuwe gevelbord van de school tevoorschijn. Op het bord staat het nieuwe logo van de basisschool in Terwolde, een gestileerde appelboom. 'We krijgen een nieuwe school en daar hoort een frisse uitstraling bij ', legt juf Els van de Geld uit. Al is de nieuwbouw pas in 2014 klaar, toch heeft de school besloten de nieuwe huisstijl nu al feestelijk te presenteren. Aan Dit Nieuwenhuis, al 25 jaar vrijwilliger op de school, de eer om het gevelbord te onthullen. Voor de leerlingen is er een ballonwedstrijd. Ze mogen allemaal een ballon oplaten, met daar aan een kaartje met het nieuwe logo erop. De leerling van wie de ballon de meeste kilometers maakt, krijgt een prijs.

België, Parijs of Afrika
Op het kaartje staat niet alleen het logo, maar ook ‘Ballonwedstrijd-Ballonwettkampf- Balloon match’. En er staat ‘of de vinder zo vriendelijk wil zijn het kaartje terug te sturen’, ook in drie talen. Belangrijk, want de kinderen hebben hoge verwachtingen. Zo denkt Jesse uit groep 5 dat zijn ballon een heel eind komt: ‘België of misschien Luxemburg.’ ‘Nee, de mijne gaat naar Parijs’, roept zijn vriend Duncan. Maar Kyon is er van overtuigd dat hij de wedstrijd gaat winnen, ‘mijn ballon is op weg naar Afrika.’
Na jaren wordt het oude logo ‘een getekend appeltje’ nu vervangen door een gestileerde appelboom. Volgens juf Els weet eigenlijk niemand meer wie dat appeltje ooit bedacht en getekend heeft. ‘Het moet lang geleden zijn geweest, tijd dus voor iets nieuws’. Daarom vroeg de school communicatiebureau Godding&Co een nieuwe huisstijl te ontwikkelen. Directeur Raymond Godding vindt dat zijn bureau daarin is geslaagd. ‘Het logo is herkenbaar als boom, het is speels én leuk detail: met appels. Een logo is belangrijk voor de identiteit van een school. Zo vind ik deze boom mooi als metafoor voor groei en ontwikkeling.’
Terwijl de ballonnen in de verte verdwijnen, bekijken de leerlingen het gevelbord met de appelboom. De reacties zijn positief. Jennifer uit groep 5 vindt het mooier dan het oude logo: ‘Het is leuker, vrolijker en dat groen past mooi bij de natuur.’ Dat vindt Kyon ook: ‘Het is gezond, het ziet er heel natuurlijk uit. Ja, het is gewoon mooi.’ Nu maar hopen dat ze dat in Afrika ook vinden en het kaartje met zijn naam erop op de brievenbus doen. Retour naar de Schoolstraat in Terwolde.

woensdag 19 september 2012

Deel dit bericht