Ten Kate bloeit verder in Steenenkamer

Steenenkamer- Een andere plek, hetzelfde vertrouwde gevoel. Ten Kate flowers & decorations heeft de winkel op de Worp verruild voor de eigen locatie aan de Meester van Marlestraat 2a in Steenenkamer. Donderdagavond 15 oktober werd de nieuwe winkel feestelijk geopend met genodigden en medewerkers. Door Jos Bosch

Lichtjes, glitter, feestelijke decoraties en woonaccessoires: de nieuwe winkel van Ten Kate is al helemaal klaar voor kerst. Voor vertrouwde klanten is het herkenbaar binnenkomen, maar er valt ook iets nieuws te ontdekken. Het hogere pand biedt meer mogelijkheden om bloemen, groen en decoraties te presenteren en bezoekers ideeën te geven voor thuis.

Joachime Hutten, die het familiebedrijf samen met haar broer Bastiaan Hutten van hun ouders overnam, kijkt tevreden terug op de opening. De verhuizing is een stap waar al langer naar werd uitgekeken. “Het is een nieuw hoofdstuk, een nieuw begin. We zijn om de hoek maar met hetzelfde hart.”

Een langgekoesterde wens
In Steenenkamer was al een belangrijk deel van het bedrijf gevestigd. Daar wordt gewerkt aan de aankleding van evenementen en andere grote opdrachten. Toen er een nieuwe hal werd aangebouwd, ontstond ook het idee om de winkel hier onder te brengen. Door corona verdwenen die plannen voorlopig in de ijskast.

Begin dit jaar besloot Joachime het onderwerp opnieuw bij haar broer aan te kaarten. “Als we het nu niet gaan doen, dan nooit meer.” Dat vroeg wel om een strakke planning, want ondertussen ging het werk voor evenementen gewoon door. Half oktober werd het doel. De kerstperiode is voor zowel de verkoop als de verhuur van decoraties belangrijk, dus de winkel moest op tijd klaar zijn.

Stap voor stap werkten ze naar de opening toe. Met het resultaat: na de feestelijke avond voor genodigden en medewerkers kunnen ook de klanten nu kennismaken met de nieuwe zaak.

Meer ruimte voor inspiratie
De nieuwe omgeving geeft Ten Kate letterlijk de ruimte om uit te pakken. “Hier is het veel hoger, waardoor we veel beter kunnen laten zien wat wij kunnen”, vertelt Joachime. Bloemen, planten en woonaccessoires krijgen er een plek in een omgeving waarin bezoekers kunnen rondkijken, combineren en inspiratie opdoen.

Ook praktisch levert de verhuizing voordelen op. Op de Worp werd parkeren steeds lastiger. In Steenenkamer is meer parkeerruimte op eigen terrein beschikbaar, terwijl de afstand tot het vertrouwde adres klein blijft.

Achter de schermen komen de winkel en de evenementenafdeling samen. Medewerkers kunnen gemakkelijker samenwerken en er is minder verkeer tussen de twee locaties nodig. Bovendien was het pand op de Worp toe aan groot onderhoud. De winkel daar is inmiddels gesloten. Over de toekomstige invulling zijn nog geen besluiten genomen.

Vakmanschap voor iedere gelegenheid
Wat Ten Kate met bloemen en decoraties kan, is op uiteenlopende plekken te zien. Het bedrijf verzorgde onder meer de aankleding van kunstbeurzen als TEFAF Maastricht, Art Basel en PAN Amsterdam en van sportevenementen zoals het KLM Open. Ook mocht het de bloemen voor Prinsjesdag verzorgen. Het bedrijf vierde in 2020 het 125-jarig bestaan en ontving in april 2021 het predicaat Hofleverancier.

Die ervaring en creativiteit komen ook in de winkel samen. Daar draait het om wat bij de klant past: een boeket om iemand te verrassen, een plant voor die ene plek in huis of een woonaccessoire dat een kamer iets extra’s geeft. De medewerkers denken mee over kleuren, vormen en combinaties. De gelegenheid en de omvang kunnen verschillen; aandacht voor bloemen, sfeer en de wensen van de klant vormen steeds het vertrekpunt.

Juist de combinatie van winkel en evenementen biedt mogelijkheden om elkaar te inspireren. Voor bezoekers betekent het vooral dat er veel te zien en te kiezen valt. Even binnenlopen voor bloemen kan zo ook een nieuw idee voor thuis opleveren.

Vertrouwd dichtbij
Voor Joachime is het belangrijk dat klanten weten dat het vertrouwde Ten Kate meeverhuist. De collega’s, het assortiment en de persoonlijke aandacht blijven. “Er verandert eigenlijk ook niks”, zegt ze over het aanbod en de vertrouwde gezichten. “We zijn gewoon heel dichtbij.”

Met de winkel in kerstsfeer krijgt het nieuwe hoofdstuk meteen een feestelijk begin. Wie alvast ideeën wil opdoen voor december, een cadeau zoekt of gewoon met een mooi boeket naar huis wil, kan voortaan terecht aan de Meester van Marlestraat 2a in Steenenkamer.

woensdag 21 oktober 2026

Deel dit bericht