1 mei 2025: Dag van de Arbeid

Voorst- Vroeger een dag van strijd voor fatsoenlijke arbeidsvoorwaarden, zoals een 8-urige werkdag. Tegenwoordig een officiële vrije dag in heel veel landen en is 1 mei in ons land vooral een dag waarbij stilgestaan wordt bij die arbeidersstrijd en waar wordt opgeroepen tot solidariteit.

1 mei in ons land is ook de dag waarop leden van de PvdA die al lange tijd lid zijn, geëerd worden door het uitreiken van een erespeld. Dit jaar werden in de gemeente Voorst 4 erespelden uitgereikt: twee voor 50-jarig lidmaatschap en twee voor het 25-jarig lidmaatschap.

Het gouden jubileum werd gevierd door Lies Holstein en Gerard Hendrix uit Terwolde. Zij zijn beiden in 1975 lid geworden. Gerard is altijd op de achtergrond actief geweest, terwijl Lies een prominente rol ging spelen in de Voorster politiek: zij was jaren raadslid en lange tijd wethouder. Lies is nog steeds actief in de gemeente, tegenwoordig als voorzitter van de Monumentencommissie. Lies studeerde Architectonische vormgeving monumentaal en sociale geografie. Gerard is sociaalgeograaf en erfgoeddeskundige. Hij is ook actief op het platform ‘Kijk in de Kernen’! Beiden zijn maatschappelijk nog heel actief, het landschap en het platteland hebben hun grote interesse.

Het zilveren PvdA-jubileum werd gevierd door twee, in het verleden ook politiek actieve dorpsgenoten: Barbara Ulfman en John Ebbelaar.

Barbara is professioneel vooral actief op het gebied van publieke gezondheid, sport en bewegen en is ook procesbegeleider, met name voor een gezonde leefomgeving.

John Ebbelaar, werkzaam geweest bij o.a. waterschap Rijn en IJssel, was vele jaren afdelingssecretaris van PvdA-Voorst. Barbara en John zijn vooral bekend als raadslid van onze gemeente. Beiden zijn en waren actief als bestuurslid en als adviseur van PvdA-Voorst.

1 mei 2025: Lies Holstein en Gerard Hendrix nemen de erespelden in ontvangst.

woensdag 7 mei 2025

Deel dit bericht