Teuge- Na ruim 11 jaar trouwe dienst als voorzitter van Algemeen Belang Teuge heeft Lucas Harbers per 1 september 2025 de voorzittershamer overgedragen aan Stefanie Verwaaijen en Henriëtte van der Wal. Zij zullen de komende jaren samen zorgdragen voor de voortzetting van het werken de ambities van Algemeen Belang Teuge.
Dinsdagavond 23 september j.l. werd het Dorpshuis gevuld met dorpsgenoten die hem graag wilden bedanken voor zijn jarenlange inzet, enthousiasme en toewijding. Algemeen Belang Teuge is al sinds 1982 gedragen door betrokken dorpsgenoten. De waardering ging ook uit naar de eerdere voorzitters Truus den Ouden, Jan Geschiere, Arne Pruyt en Jan van den Noort.
Burgemeester Paula Jorritsma bedankte Lucas in haar toespraak waarna hij een - speciaal voor Lucas gemaakt- speldje ontving. “Lucas is sinds 28 maart 2013 betrokken bij het bestuur, waarna hij in maart 2014 het stokje als voorzitter overnam. Daarmee heeft hij ruim 11 jaar met veel inzet en passie leidinggegeven aan de belangenvereniging. Onder zijn leiding heeft Algemeen Belang Teuge zich sterk ingezet voor de leefbaarheid en ontwikkeling van het dorp. Lucas was een verbindende kracht binnen het bestuur en in de samenwerking met bewoners, gemeente en andere partijen. Zijn betrokkenheid en toewijding hebben een belangrijke bijdrage geleverd aan het versterken van de gemeenschap. Binnen het dorp en de gemeente vervult hij een bijzondere rol als verbinder. Hij maakt gemakkelijk contact, heeft voor iedereen een luisterend oor en weet altijd humor in te brengen.”
Chris Frencken van Gemeente Voorst heeft Lucas ervaren als zeer kundig. “Hij kent de gemeentewereld en de ontwikkelingen. Zijn inbreng bij gesprekken tussen de gemeente en dorpsbelangenorganisaties werd enorm gewaardeerd. In een verhitte discussie bracht hij vaak nuance en wist hij iedereen weer te laten kijken naar een gezamenlijk doel. Een bijzondere kwaliteit. Lucas heeft goed gezien hoe een dorpsbelangenorganisatie goed kan functioneren. Een sterk bestuur vormen, maar ook vooral inzetten op een bredere betrokkenheid van inwoners in de verschillende commissies. Hij staat vooraan om het goede voorbeeld te geven, of het nu gaat om een potgrondactie, vrijwilligerswerk tijdens NLdoet en zelfs als hardlooptrainer voor dorpsgenoten die meer in beweging willen komen”. Chris gunt ieder dorp “een Lucas”. Deze maand wordt Lucas voorzitter van de Energie coöperatie Teuge waar hard gewerkt wordt aan een Smart Energy Hub. Hierover vertelt hij graag meer tijdens de infoavond energietransitie op dinsdagavond 11 november.
woensdag 8 oktober 2025