Jubileumtoer Historische Vereniging Voorst

Voorst- Op zaterdag 24 mei strijkt de HVV van 10.30 tot 16.30 uur neer in en om het Dorpshuis in Voorst. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan, presenteert de historische vereniging zich in een groot aantal kernen van de gemeente om de inwoners kennis te laten maken met de historie van de gemeente Voorst in het algemeen en met die van hun woonplek in het bijzonder.

In het Dorpshuis van Voorst bestaat het programma onder meer uit een bijzondere expositie van kunstenaar Beb Kruese, die de historie vastlegt in tekeningen van historische panden en plekken in de directe omgeving. De expositie bestaat uit een dag expositie en een blijvende expositie, die na 24 mei enkele weken in het Dorpshuis blijft te bewonderen. Bij elk werk uit Voorst vermeldt de HVV een stukje historie plus een oude foto van het pand of de plek.

Er wordt een fietstocht samengesteld, deels langs objecten die ook aanwezig zijn in de tentoonstelling, er is een dorpswandeling onder leiding van een gids en een natuurwandeling over het kerkpad naast het Dorpshuis, ook met gids die u alles vertelt over dat landschap.

’s Middags is er een presentatie over de geschiedenis van de geheimzinnige panden aan de Rijksstraatweg rondom Java. Gedurende de dag wordt doorlopend een film vertoond met alle foto’s uit het boek Zicht op Voorst en er zijn boeken te koop over lokale geschiedenis.

De expositie op deze jubileumdag wordt officieel geopend door burgemeester Jorritsma.

Het precieze programma van de dag wordt volgende week bekend.

woensdag 7 mei 2025

Deel dit bericht