Swingend sportgala belicht bijzondere sportprestaties én belang vrijwilligers

Twello- De genomineerden voor de tweede Voorster Sportverkiezing eisen woensdagavond 8 april in de Jachtlustzaal meteen alle aandacht op. Op en naast het podium schitteren zij op fraai omlijste foto’s. Dit eerbetoon is terecht, want zij hebben zonder uitzondering bijzondere prestaties geleverd en verdienen hun plek in de spotlights. Door Rudi Hofman Foto’s: Amanda Leurink

Dankzij de energieke muziek van The Rhythm Bees - de vijfmansband onder leiding van ‘Queen Bee’ Roos Olde Hanhof speelt onder meer Blue Suede Shoes, Jambalaya en These Boots Are Made For Walking - is de sfeer van meet af aan prima in de goedgevulde grote zaal.

De presentatie van het sportgala is in handen van NOS-sportcommentator Maarten Tip, die recent nog verslag deed tijdens de Olympische Winterspelen. Zijn eerste gast op het podium is Sportwethouder Peter Wormskamp. “Sport is een belangrijk deel van mijn portefeuille, omdat sport echt iets is waarmee je het verschil kunt maken. Vieren dat er in onze gemeente zoveel sporters en vrijwilligers zijn, hoort erbij”, aldus de wethouder.

Sportiefste school

Wormskamp heeft de eer de eerste prijs van de avond uit te reiken; die van de Sportiefste school van het jaar. Winnaar is De Kleine Wereld uit Twello. Deze uitverkiezing is grotendeels te danken aan de inzet van vakdocent bewegingsonderwijs Chris. Hij zet de leerlingen twee keer per week 45 minuten intensief aan het sporten en bewegen. Daarnaast doet een team van leerkrachten van De Kleine Wereld jaarlijks mee aan het volleybalevent Twellolands. De school wint onder meer een volleybalclinic van SV Dynamo.

Voor de categorie Beste Sportinitiatief van het jaar zijn drie totaal verschillende initiatieven genomineerd: Zwem je Voor(s)t, het Dorpentoernooi Jeu de Boules en Hyrox Youngstars. Als winnaar komt het pilotproject Zwem je Voor(s)t uit de envelop. Hierin werken Zwembad De Schaeck en het Veluws College samen. Doel is de (zwem)veiligheid, gezondheid en fitheid van jongeren van 11-17 jaar te verbeteren. Inmiddels is ook het Zone.college aangehaakt.

Heel waardevol

Over sportinitiatieven in het algemeen merkte wethouder Wormskamp op dat ‘je met sport midden in de samenleving staat en het samen doet’. “Initiatieven waarmee je dit verder tot wasdom brengt, zijn heel waardevol”, zo geeft hij de genomineerden en alle mensen in de zaal mee.

Daarna is het de beurt aan de meiden van SV Twello Dans B (t/m 13 jaar) om te laten zien wat zij in hun mars hebben. En dat is véél. Zij geven een spetterend en vrijwel vlekkeloos optreden op de vrolijke klanken van This Time For Africa. Een luid applaus valt hen na afloop ten deel.

Voor de uitreiking van de prijs Vrijwilliger van het jaar heeft de organisatie Dick Nijland, de winnaar van vorig jaar, bereid gevonden. Dick zegt dat hij destijds veel leuke reacties heeft gehad en dat hij hier zeker ook van heeft genoten. Zijn opvolger is Willy Boskamp. Willy zit al 35 jaar in het bestuur van VV Voorst waarvan 31 jaar als penningmeester. Bovendien is hij al 50 jaar lid van de voetbalvereniging in zijn woonplaats.

Saamhorigheid

De nieuwe Vrijwilliger van het jaar ziet zijn uitverkiezing als een ‘stukje waardering’ voor zijn jarenlange, belangeloze inzet voor VV Voorst. Binnen de vereniging zit het volgens hem met de animo voor vrijwilligerstaken best goed. “Er is voldoende doorstroming vanuit de jeugd. De saamhorigheid in het dorp is groot en het verloop in vrijwilligers is denk ik minder groot dan in bijvoorbeeld Apeldoorn en Deventer.”

Na een leuk intermezzo in de vorm van een sportquiz betreden SV Twello Dans B-selectie (t/m 13 jaar), SV Twello Dans B-selectie (t/m 19 jaar) en het gemengde voetbalteam van SV V en L uit De Vecht het podium. Zij maken kans op de prijs Amateursportteam van het jaar. Het is uiteindelijk de jongste dansgroep die met de eer strijkt. Het team werd afgelopen zomer overtuigend bondskampioen tijdens het NK Jazzdance in Ahoy.

Afzien en vieren

In haar gesproken column moedigt Renkse Kruitbosch iedereen aan om zoveel mogelijk te sporten en te bewegen, ongeacht of iemand nou de bouw heeft van een koddige Shetlandpony met korte pootjes, of van een deftig dressuurpaard met lange benen.

“Mijn beste ideeën voor cabaret ontstaan bij een pittig potje kickboksen en ik rijm een versje op de rug van mijn grote paard. (…) We comfortabelen ons dood. Wat ik hiermee bedoel is dat we onze samenleving zo comfortabel mogelijk inrichten. Niets hoeft moeite te kosten. (…) Maar waar blijft dat euforiegevoel na het afzien van een fietstocht in een ijskoude regen. (…) Afzien en vieren zijn mijns inziens basisbehoeftes voor een vervuld leven”, aldus de bekende columniste en cabaretier.

Twee jonge sporters die maar al te goed weten wat hard trainen en afzien is, zijn turnster Lize de Haan (14) en tafeltennisster Floortje Gerritsen (16). Beiden zijn genomineerd voor de titel Aanstormend talent van het jaar. In deze laatste categorie wordt Lize tot winnares uitgeroepen.

Jong Oranje

Het grote turntalent traint 25 uur per week bij De Hazenkamp in Nijmegen waar ze ook op school zit. Lize begon ooit bij SV Twello en heeft het al tot Jong Oranje weten te schoppen. Floortje van TTV Trias werd afgelopen jaar met haar partner Marlieke de Gier (TTV SHOT uit Soest) Nederlands kampioen in de Dubbel onder de 17. Zij speelt in de eredivisie op het hoogste niveau in Nederland.

Fotomoment

Voor het traditionele fotomoment verzamelen alle winnaars van de Voorster Sportverkiezing zich op het podium, waarna The Rhythm Bees het door Voorst Actief georganiseerde sportgala swingend mag afsluiten.

woensdag 15 april 2026

Deel dit bericht