Wat is een visie? Vooruit regeren, niet vooruit dromen

Gemeente Voorst- De gemeente Voorst heeft haar Omgevingsvisie 2050 gepresenteerd. Drie scenario’s, veel plaatjes, mooie woorden. Prima hoor, dat er wordt nagedacht over de toekomst. Maar een visie is geen kleurboek vol dromen. Een visie is vooruit regeren. En dat begint vandaag.

We praten eindeloos over wonen, energie en mobiliteit, maar ondertussen zoeken jongeren nog steeds tevergeefs een huis, en vragen boeren zich af of ze straks nog wél mogen boeren. Die drie scenario’s lossen geen toekomstproblemen op, ze schuiven de huidige vooruit.

Groene gemeente, mooi, maar doe er wat mee

De gemeente Voorst noemt zich graag een groene gemeente. Hartstikke goed. Maar doe het dan ook voor de mensen, niet alleen voor de bijtjes.

Geef boeren die willen doorpakken een kans. Stimuleer lokale voedselproductie, gebruik de grond die er al is.

En waarom niet gewoon een boer met visie parttime ambtenaar maken? Met de poten in de klei naast de wethouder. Wedden dat er dan ineens wél iets beweegt?

Mobiliteit, het spoor van de eeuwige file

Het spoor in Twello is al decennia onze grootste verkeerswond.

Stop dat ding in een tunnelbak en je bent de komende 150 jaar van het gejengel van spoorbomen af. Geen wachtrijen, minder lawaai, en eindelijk ruimte voor een dorpsstructuur waar je trots op kunt zijn.

Durf te denken in generaties, niet in kwartaalrapportages.

Energie, waar zelfs de huisarts energie van krijgt

Als ik aan energie denk, denk ik aan de hoogspanningsmasten in de gemeente Voorst.

Die krengen horen niet in woongebieden. Slecht voor de gezondheid, funest voor gebiedsontwikkeling, en ik vermoed dat de welstandscommissie er ’s nachts van ligt te tollen.

Haal ze de grond in, en de hele gemeente krijgt er letterlijk lucht van.

Parkeren, de vergeten sport in Twello

Parkeren blijft een hoofdpijnpunt. Maar waarom eigenlijk?

We hebben in Twello één van de beste parkeergaragebouwers van Nederland!

Laat die meedenken, wat een visitekaartje zou dat zijn voor het dorp. Iets totaal vernieuwend en future proof. Winkeliers blij, bezoekers blij, en eindelijk geen rondjes meer rijden alsof je een parkeerplek kunt toveren. Elk appartement wat iemand wil bouwen zonder parkeerplaats? Prima, maar laat ze dan een plek kopen. Bouw iets moois ónder of óp het Marktplein. Daar kun je als gemeente punten mee scoren.

Lef, niet praten, maar bouwen

Teken als gemeente gewoon de komende vijf jaar alvast in.

Starterswoningen, seniorenwoningen, en laat dit bouwen door lokale bouwbedrijven.

We hebben vakmanschap zat, alleen lef ontbreekt.

Visie is niet praten over 2050, maar bouwen in 2025.

Toerisme, van vuilstort tot funpark

Waar blijft onze visie op toerisme?

Geen enkel vakantiepark in de gemeente Voorst, terwijl een recreactie gebied als Bussloo erom vraagt.

Werkgelegenheid, levendigheid, kansen voor ondernemers, alles ligt voor het oprapen.

En ja, we hebben zelfs een prachtige vuilstort. Gebruik ’m!

Zonnepanelen erop, een mountainbikeroute, zandsnowboarden, een uitkijktoren van oude hoogspanningsmasten of zelfs een kabelbaan naar Bussloo.

Maak van afval een fun factor. Dat is pas duurzaam!

Benut de kracht van een molen

Molens zijn eeuwenlang de economische motor van onze dorpen geweest.

Huur ze, gebruik ze, blaas ze nieuw leven in!

Maak er dorpshubs van met een koffiebar, pakket afhaal punten, VVV-loket en flex werkplekken voor ambtenaren.

Laat die ambtenaren één dag per maand écht met de voeten in de klei staan.

Wedden dat je binnen een jaar meer weet van elk dorp in de gemeente Voorst dan na tien inspraakavonden?

Zo creëer je levendige plekken, banen voor herintreders en eindelijk een overheid die luistert met twee oren in plaats van twee rapporten

Neem standpunt in

En als we dan toch toekomstvisies maken, wees dan eerlijk:

Blijven we zelfstandig of zoeken we samenwerking met Brummen, Apeldoorn of Deventer?

Dat is pas visie. Niet drie scenario’s vol wensen, maar één heldere koers.

Regeren is vooruitzien. Dus Gemeente Voorst kom van die flip-over af, rol de mouwen op, en begin vandaag.

Bert Kempenaer

woensdag 12 november 2025

Deel dit bericht
Advertentie
Meer Algemeen nieuws