Twello- Tijdens de Schrijfactie van Amnesty in december zijn er bijna 700 brieven geschreven naar de autoriteiten en 232 kaarten zijn ter bemoediging rechtstreeks naar de gevangenen gestuurd.
Op 10 december was het weer mogelijk om een schrijfactie te houden in de bibliotheek. Dit keer op de dag van de Mensenrechten. Helaas kon de burgemeester er niet bij zijn, maar ze had een video gestuurd met een boodschap ter inspiratie. Ze sloot af met een gedicht uit de bundel “De wondere wereld” van Amnesty. Een gedicht in het Zuid-Afrikaans van de dichteres Elisabeth Eybers “de eerste sneeuw”, dat afsloot met …. “tot één grote weerlegging van geweld”. De burgemeester beloofde om gebruik te maken van het thuispakket en heeft dat ook gedaan en brieven geschreven. Ook anderen hebben veel gebruik gemaakt van de thuispakketten.
Schrijven heeft effect
Schrijven van brieven kan een verschil maken in iemands leven. Zo kwamen er al veelpersonen waar we voor schreven vrij. Voor anderen is de positie verbeterd. Zo schreven we voor Rita Karasartova uit Kirgizië. Zij kreeg 20 jaar gevangenisstraf wegens het “plannen van massale opstanden”. Wereldwijd schreven wij voor haar en de andere activisten en dat heeft geholpen. Zij kwam samen met 22 andere demonstranten vrij.
Vorig jaar schreven we voor Neth Nahara uit Angola. Op social media schreef ze dat ze HIV heeft en spoorde mensen aan goed op hun gezondheid te letten. Op TikTok uitte ze haar frustratie over de grote armoede in haar land. Ook moedigde ze vrouwen aan om onderwijs te volgen en onafhankelijk te zijn. Vanwege haar kritiek op de president werd ze in augustus 2023 gearresteerd. Door de schrijfactie wereldwijd en zo de druk op de president werd ze in januari 2025 met nog 4 anderen vrijgelaten. Schrijven heeft dus echt zin.
Amnesty is onafhankelijk en is daardoor afhankelijk van giften, donateurs en collecte.
Ook dit keer mochten we giften ontvangen waarvoor hartelijk dank. Van 9 tot en met 14 maart is de jaarlijkse collecte. We zoeken nog collectanten voor alle dorpen. Wil je op deze manier Amnesty ondersteunen, heb je een avond/middag tijd of meerdere momenten, geef je dan op via info@voorst.amnesty.nl
Op de website www.amnesty.nl kunt u op hoogte blijven. Daar kunt u zich ook opgeven voor acties. U hoeft dan alleen online te ondertekenen.
Samen sterk voor een rechtvaardige wereld.
Werkgroep Amnesty Voorst
woensdag 14 januari 2026
